Записи

Записи

Важно! Сообщение от "ПРАВДИВА КРАЇНА"

Уважаемые заемщики!
Всех интересует что сегодня было в  Комитете по финансовой политике и банковской деятельности. Отвечу очень  коротко - все то же самое, что и последние два года...Встретились,  поговорили, разошлись...
Гораздо важнее - к каким результатам это  приведет! Глава Комитета предложил для доработки законопроекта дать свои  предложения в письменной форме от общественных организаций, защищающих  права валютных заемщиков. Есть большая надежда, что банкиры после опыта  1558-1 все таки дадут принять закон, но  очень важно, что б он комплексно решал проблему валютных заемщиков и не  был простой фикцией для снятия моратория...
Ниже приведу перечень  замечаний, которые уже есть. И если есть что добавить - пишите в  комментариях. Завтра до конца дня есть время подумать и написать свои  идеи. Но большая просьба - очень по сути.  
 
Серед зауважень, які ми маємо намір запропонувати, є наступні:
- Виключення поняття єдиного житла у позичальника та членів його сім‘ї;
- Скасування обмеження щодо необхідності прописки/реєстрації;
- Зміна обмежень квадратури предмета іпотеки відповідно до норм, що розраховуються на кількість осіб, які там поживають;
- Скасування обмеження щодо відсутності заборгованості на 01.01.2014 року;
-  Включення до сфери дії закону усі іпотечні кредити, а не тільки ті, які видані на придбання квартир/земельних ділянок;
- Розрахунок залишку заборгованості 2,5 млн.грн за курсом на 01.01.2008 року, а не 01.01.2015 року;
- Імперативність (для банків) принципу «Ключі на стіл»;
- Зрозумілість і чіткість принципу «Право першої руки»;
- Надання покращених умов не тільки пільговим категоріям громадян, а і членам їх сімей;
 - Переглянути градацію дисконтів в сторону збільшення, у зв‘язку з  новим витком девальвації, - не 25,50,70,80,100, а 35, 60,75,90,100;
-  Включити до закону норми, за якими Фонд гарантування вкладів зможе  проводити реструктуризації валютних іпотечних кредитів на аналогічних  умовах;
- Включити до закону норми, за якими  Фонд гарантування  вкладів буде змушений застосовувати до валютних іпотечних кредитів право  «Ключі на стіл»;
- Збільшити строк допустимої прострочки після реструктуризації з 30 до 90 днів;
- Перевести ануїтетні схеми погашення заборгованості у класичні;
- Чітко прописати розмір % ставки після 3-х років .

Важливо: 03/02/2016 до ВРУ подано 2 законопроекти

Важливо: 03/02/2016 до ВРУ подано 2 законопроекти:
  • Проект  Закону про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в  іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні  кредити)
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58040
  •  Проект Закону про внесення зміни до підрозділу 1 розділу ХХ "Перехідні  положення" Податкового кодексу України (щодо реструктуризації  зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що  отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58041

Рада отклонила закон о реструктуризации валютных кредитов

Рада отклонила закон о реструктуризации валютных кредитов                
   
       MIGnews.com.ua    
   
        В среду, 27 января, Верховная Рада Украины отклонила  предложения президента к Закону "О реструктуризации кредитных  обязательств в иностранной валюте". За соответствующее решение  проголосовал 101 народный депутат при необходимом количестве в 226  голосов.
По мнению президента Украины Петра Порошенко, законопроект, принятый в  июле прошлого года, нанесет банковской системе ущерб на сумму более 76  млрд гривен, что неизбежно негативно скажется на состоянии экономической  безопасности государства в целом.
Однако, нардепам не удалось и преодолеть вето президента, ведь за соответствующее решение проголосовали только 54 парламентария.
Исходя из этого, согласно регламенту, закон считается отклоненным.

27.01.16 фінансовий Комітет перед початком пленарного засідання провів засідання щодо закону про реструктуризацію валютних кредитів (1558-1).

27.01.16 Сергій Рибалко : Сьогоднi наш фінансовий Комітет перед початком пленарного засідання провів засідання щодо закону про реструктуризацію валютних кредитів (1558-1).


Дискусія та голосування членів Комітета були непростими. Ми декілька разів голосували за різні пропозиції. Але жодна з них не була підтримана. Тому у відповідності до регламенту, Комітет розглянув це питання, яке автоматично має бути винесено на розгляд парламенту.
 Особисто я також вважаю, що закон з пропозиціями президента має бути  винесений на розгляд у сесійну залу, щоб депутати визначились щодо долі  реструктуризації валютних кредитів.
Нагадав журналістам в  кулуарах Ради, що цей закон був прийнятий парламентом у трьох читання ще  2 липня минулого року. Півроку спікер парламента Володимир Гройсман  його не підписував. Після неодноразових моїх листів та офіційних  звернень до Голови Верховної Ради з вимогою виконати свої зобов'язання,  він поставив підпис, передавши закон президенту. Але очікувано, Петро  Порошенко наклав вето на цей закон ще 18 грудня минулого року,  повернувши його до Верховної Ради. Основне зауваження президента до  цього закону полягає у тому, що це величезне навантаження на банківську  систему.
Повторюю, наш профільний комітет постійно наголошує на  необхідності компромісного рішення, бо є вже декілька альтернативних  законопроектів. Але необхідно прийняти саме такий закон, який влаштує  усі сторони та буде працювати.
https://www.facebook.com/s.v.rybalka/posts/1566505283639393?pnref=story

Викладено П Р О П О З И Ц І Ї до Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті"

Викладено П Р О П О З И Ц І Ї
до Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань
за кредитами в іноземній валюті"
(http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53099)
 Прийнятий Верховною Радою України 2 липня 2015 року Закон України "Про  реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" не може  бути підписаний, виходячи з такого.
Законом пропонується  запровадити механізм реструктуризації зобов'язань в іноземній валюті  фізичних осіб за споживчими кредитами, наданими для задоволення  особистих потреб (придбання житлової та нежитлової нерухомості,  земельних ділянок, транспортних засобів, послуг та будь-якого товару),  шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на  національну валюту України за офіційним курсом Національного банку  України на дату підписання кредитного договору та із збереженням  відсоткової ставки за користування кредитними коштами, яка не може  перевищувати відсоткової ставки, встановленої основним кредитним  договором в іноземній валюті, зобов'язання за яким реструктуризуються.
 Відповідно до статті 2 Закону кредитори за письмовою заявою  позичальників, які мають діючі невиконані (на момент набрання чинності  Законом) зобов'язання за споживчими кредитами, зобов'язані провести  реструктуризацію зобов'язань за такими споживчими кредитами на умовах і в  порядку, що визначені Законом; при цьому кредиторам забороняється  встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати  будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення  реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами (частини перша та  друга).
З цього приводу слід наголосити, що згідно з Цивільним  кодексом України за кредитним договором банк або інша фінансова установа  (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит)  позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а  позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти  (частина перша статті 1054); розмір процентів, тип процентної ставки  (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором  визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого  забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку,  строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів  (частина друга                статті 10561). Законом України "Про банки  і банківську діяльність" встановлена економічна незалежність банків і  самостійність у проведенні ними кредитної політики, яку вони здійснюють,  гарантуючи беззбиткову діяльність та враховуючи ризики неповернення  кредитів; банки визначають порядок залучення і розміщення коштів на  власних умовах та на власний ризик, самостійно встановлюють процентні  ставки та комісійні винагороди за надані послуги (статті 5 і 47).
 Отже, за чинними нормами законодавства безпосередньо кредитором і  позичальником вирішуються питання щодо реструктуризації заборгованості  за кредитними договорами (погашення кредиту за спеціальним курсом або  продовження дії договору), внесення змін до кредитних договорів щодо  порядку погашення кредиту, пені, штрафу тощо.
Запропоновані ж  Законом, що надійшов на підпис, заходи суттєво порушують баланс прав  сторін кредитного договору в бік позичальників, покладаючи весь тягар  збитків виключно на банківську систему...... (повний  текст-приєднаний  файл)

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно  до частини другої статті 94 Конституції України повертаю зі своїми  пропозиціями Закон України "Про реструктуризацію зобов'язань за  кредитами в іноземній валюті" для повторного розгляду Верховною Радою  України.
Доповідатиме пропозиції  Президента України під час розгляду зазначеного Закону на пленарному  засіданні Верховної Ради України Представник Президента України у  Верховній Раді України С.Кубів.                                                                          
П.ПОРОШЕНКО

Останній етап проходження:  Направлено на розгляд Комітету (26.01.2016)

Рябята ! а что там с мораторием на квартиры ? он действует или нет. могут выселить или продать квартиру ? кто знает Платинун банк проводит реструктуризацию ?

Рябята ! а что там с мораторием на квартиры ? он действует или нет. могут выселить или продать квартиру ? кто знает Платинун банк проводит реструктуризацию ?

что делать и куда бежать? нет ни сил ни средств платить, банк подал на суд.

что делать и куда бежать? нет ни сил ни средств платить, банк подал на суд.

Важно! Сообщение от "ПРАВДИВА КРАЇНА"

Важно! Сообщение от "ПРАВДИВА КРАЇНА":
В связи с очень затянувшимся  процессом решения вопроса валютных заёмщиков мы продолжаем поиски  альтернативных вариантов облегчения кредитного ярма.Один из таких  вариантов - привлечь частных инвесторов и "уйти" от банка. Частный  инвестор, выкупая большой портфель, получит от банка хороший дисконт и  это даст возможность предложить заемщикам более льготные условия по  дальнейшему обслуживанию кредитов.Сейчас ведутся переговоры с  инвесторами, но , в первую очередь, интересует Ваше мнение, мнение  заёмщиков.в Группе "Кредитный майдан право" (https://www.facebook.com/groups/1685527415015220/permalink/1714313672136594/?qa_ref=qd  нужно присоединиться к группе, если не видите страницу) проводится  опрос по этому варианту решения, там же Вы можете оставлять вопросы и  комментарии.

Заемщикам (покупателям новостроек, подписавших кредитные договоры более 6 лет назад)!

Заемщикам (покупателям новостроек, подписавших кредитные договоры более 6  лет назад) разрешили освободить из залога невыплаченную ипотеку. Речь  идет о недвижимости, которая отдавалась в залог еще до ее возведения и  сдачи в эксплуатацию. И именно о том, жилье, под которое кредиты  оформлялись до 14 января 2009 года. Обращаться в суды и переписывать  имущество советуют лишь тем, заемщикам, которым все сложнее платить по  ипотеке. И никак не удается договориться с банком по программе  реструктуризации — таких хватает. Потеряв залог, кредитор наверняка  станет сговорчивее.http://business.vesti-ukr.com/129178-zaemwikam-razreshili-vyvesti-iz-zaloga-nevyplachennuju-ipoteku

Електронні петиції - Скасувати податок за прощення боргу

Суть звернення:Скасувати податок за прощення боргу                 Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора):   Дубенко Катерина Миколаївна
                Статус: триває збір підписів
Петиція №22/016122-еп. Подана 26.10.2015
                Дата початку збору підписів: 26.10.2015
           

Текст електронної петиції:                 Прошу Президента скасувати податок на «дохід», отриманий  у вигляді суми кредиту, прощеного кредитором (банком) за його  самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, що  передбачено ст.164.2.17 Податкового кодексу України.
Тобто у випадку домовленості боржника з банком про спрощення  (анулювання) боргу або його частини, не  покладати на боржника  зобов’язання сплати податку із суми прощеного боргу.            
https://petition.president.gov.ua/petition/16122