Записи

Записи

Рубрика: Запитували – відповідаємо.

Запитання:

«Банк на ліквідації (Надра). Виставили на голландський аукціон право вимоги за іпотечним кредитом.

Прошу дати відповідь на запитання:

1. Якщо не відбудуться перші торги – другі – це пул чи ще індивідуальні?

2. Чи може фізична особа – син позичальника викупити право вимоги по іпотеці?

3. Які в цієї фізичної особи виникають зобов’язання перед податковою? Під час купівлі прав та після їх «продажу» тому, хто брав кредит?

4. А сплата гарантійного внеску відбувається до початку торгів. В разі виграшу потрібно перерахувати всю суму на банк.. і лише тоді повернуть гарантійний внесок, чи його перерахують на банк і потрібно просто доплатити різницю?»

________________________________

Відповідь:

«Доброго дня.

1. Після першого Голландського аукціону кредити об’єднують у пул та продають одним лотом. Другий Голландський аукціон буває дуже рідко і скоріш як виключення.

2. Син (фіз.особа) може викупити борг якщо він не є поручителем чи позичальником.

3. Після викупу кредиту фіз особою підписується реструктуризація або новація з позичальником. При цьому зобов’язання перед податковою не виникають.

4.Гарантійний внесок сплачується до торгів. Гарантійний внесок повертається після укладання договору уступки з банком, тобто потрібно мати всю суму+гарантійний внесок»

-----------------------------------------------------------

Запитання:

«Підкажіть будь-ласка, якщо на кредитний договір розповсюджується дія мораторію, то як ФГВФО може виставляти квартиру на аукціон (продаж)? І чи є сенс участі у аукціоні?»

-----------------------------------------------------------

Відповідь:

«Мораторій діє як заборона відчуження єдиного житла з обмеженнями площі по валютним кредитам. Фонд гарантування вкладів виставляє на продаж права вимоги за кредитами, які можуть бути забезпечені квартирами та будинками, які підпадають під дію мораторію. Це не заборонено законом.

Безпосередньо квартири Фонд виставляє на продаж через торги тоді, коли пройдені процедури звернення стягнення та право власності перереєстровано на банк (Фонд). В такому випадку мораторій вже не діє.

Є сенс брати учать у торгах, оскільки тільки таким чином можна отримати максимально можливий дисконт та вирішити питання по кредитам.»

Будь в курсі, Ваш КПД - https://www.facebook.com/kpdlawfirm/?ref=br_rs

Рубрика: Запитували- відповідаємо

ЗАПИТАННЯ: «Борг викуплено. Чи має право виконавча служба стягувати свої відсотки. Який вихід?»

 ВІДПОВІДЬ: «Виконавча має право стягувати і стягує завжди виконавчий  збір. Для уникнення цього треба оскаржувати підставу відкриття  виконавчого провадження (якщо є така юридична можливість)
 Випадок1. Був нотаріальний напис, потім відкрили на цій підставі  виконавче провадження. Потім оскаржили і скасували нотаріальний напис. В  таких випадках виконавче провадження закінчується і виконавчий збір  платити не потрібно.
Випадок 2. Є заочне рішення, яке переглянули і  оскаржили. Тоді виконавче провадження також закінчується без  необхідності платити виконавчий збір.»

ЗАПИТАННЯ: «А якщо вже був суд, вирок та виконавча почала шукати, чи можна викупити свій борг?»

 ВІДПОВІДЬ : «Викупити борг можна на усіх стадіях. Негативним моментом  при відкритті виконавчого провадження - є обов`язкове покриття  виконавчого збору (по 10% від суми стягнення, позичальником та  поручителем).»
Будь в курсі, Ваш КПД  - https://www.facebook.com/kpdlawfirm/?ref=br_rs

Привіт, підкажіть будь-ласка, якщо на кредитний договір розповсюджується дія мараторію, то як ФГВФО може виставляти квартиру на аукціон (продаж)? І чи є сенс участі у аукціоні?

Привіт, підкажіть будь-ласка, якщо на кредитний договір розповсюджується дія мараторію, то як ФГВФО може виставляти квартиру на аукціон (продаж)? І чи є сенс участі у аукціоні?

Рубрика: Спрашивали- отвечаем

Вопрос: «Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста. Я хочу выкупить свой долг по кредиту на аукционе. Банк выставил сумму продажи гораздо меньше, чем реальная задолженность (тело, штрафы, пени, комиссия). Не будет ли банк, после сделки на аукционе, требовать недостающую сумму долга? Спасибо.»

Ответ: «Добрый день!! После выкупа кредита банк по закону (!) не имеет права больше ничего требовать. Сумма может быть меньше реальной задолженности в трёх случаях:

1) если на обычном аукционе это не первые торги, то банк снижает сумму выкупа на 10% в каждом следующем этапе торгов.

2) если в Голландском аукционе ориентироваться на минимально возможную суму выкупа.

3) если кредит продаётся в пуле с другими кредитами.»

Будь в курсе, Ваш КПД https://www.facebook.com/kpdlawfirm/?ref=br_rs

«Мораторий? Не, не слышали», или как продают квартиры "под мораторием"

___________________________________________

Подробнее о моратории Вы можете узнать из статьи: «Мораторій на  стягнення майна, яке виступає як забезпечення кредиту в іноземній  валюті: як і коли він діє» - http://kpd-kiev.com/news/?ELEMENT_ID=2606
_____________________________________________

"Если нельзя, но очень хочется, то можно", именно таким принципом  руководствовался государственный исполнитель, передавая квартиру,  которая "под мораторием" на принудительную реализацию через "Сетам".

Итак, в компанию «КПД» обратился заемщик одного из госбанков, хотя нет никакой тайны, заемщик Укрэскимбанка.
По кредиту уже есть решение о взыскании долга, открыто исполнительное  производство. Учитывая наличие моратория, нами было принято решение  написать в исполнительную службу пояснения (для тех, кто в "танке"), что  в связи с действием моратория, исполнительная служба может проводить  исполнительные действия только по взысканию долга, но ей запрещено  проводить действия по взысканию предмета ипотеки.
Но нас ждал сюрприз. За день до нашего обращения, исполнитель передал на "Сетам" мораторийную квартиру. Чудеса, да и только?!
Личный разговор с исполнителем не удался, т.к. «пришли в не приемный  день» (хотя раньше, со слов заемщика, пока ходил без юристов, все дни  были приемными), но повезло попасть к начальнику исполнительной службы. И  его ответ убил наповал, дословно "недодЫвЫвся".

Но самое интересное, этот же начальник, отменил еще в 2016 году  постановление предыдущего государственного исполнителя, сопровождавшего  производство, который хотел вернуть банку исполнительный документ в  связи с действием моратория и отсутствием у должника другого имущества.  Но дальше интереснее. Понимая всю ситуацию, на прием к начальнику мы  поехали только после того, как зарегистрировали в суде, жалобу на  действия государственного исполнителя и требование остановить реализацию  имущества.

Конечно же, начальник пообещал нам вернуть квартиру с торгов (!и так  можно, кто не знал!), но верить кому-то на слово – себе дороже,  поэтомурешили жалобу из суда все-таки не отзывать.
Нужно конечно, отдать должное суду, дело назначили к рассмотрению  через 2 недели после подачи (то ли дело краснознаменный Окружной  административный, год с момента подачи до первого заседания, но сейчас  не о нем :))).  А заседание суда прям образцово-показательное, учитывая, что районный  суд Киевской области, 50 км. до Киева, но у нас аншлаг, и представитель  банка, и государственный исполнитель, ну и мы, конечно же. И понятное  дело все возражения на нашу жалобу, и новые доказательства (куда ж без  них), появились в деле за минуту до начала судебного заседания.

Хочется уделить внимание новым доказательствам. Как гласит закон о  моратории, один из критериев имущества, на который этот мораторий  распространяется, имущество должно является единственным постоянным  местом проживания должника. И понятное дело, в суд представлено  доказательство, в виде справки из сельского совета (квартира в селе  Киевской области), выданной после нашего обращения в суд !!!! что  должник, действительно зарегистрирован в данном селе по такому-то  адресу, но фактически по этому адресу НЕ ПРОЖИВАЕТ. Вот так вот!  Примечательно, на торги квартиру выставили, не имея этой справки, о чем  мы незамедлительно указали суду, и попросили исключить данное  доказательство.

Но государственный исполнитель был неумолим: "А у нас есть акт,  согласно которого, Вас такого-то числа не было дома, и ВООБЩЕ, учитывая,  что Вы не обжаловали оценку квартиры и постановления, вынесенные в  рамках исполнительного производства, мы считаем свои действия  законными!!!".

Мы думали намекнуть, этим юристам "от Бога" о презумпции невиновности,  и прочей юридической "лабуде", но "учить их азам юриспруденции"  посчитали излишним. В итоге суд принял нашу сторону, признал действия  государственного исполнителя незаконными, и остановил реализацию  квартиры. А говорят банки купили все суды, не все, уж поверьте нам.

И да, еще один примечательный нюанс по делу. Вместе со злосчастной  справкой из сельского совета государственный исполнитель принес в суд  письмо из "Сетам", согласно которого, квартиру клиента сняли с торгов, с  формулировкой, «нет фото квартиры». Вот, оказывается, как все просто,  начальник позвонил - квартиру сняли.
И казалось бы, спор отсутствовал на момент рассмотрения, квартира-то  не на торгах, но государственный исполнитель был неумолим: "Мы все равно  ее будем выставлять еще и еще!!!!".
Но расслабляться рано, ждем апелляцию и готовимся к обжалованию еще до  обжалования. А по другому никак:) Так что ждите продолжения истории.

Артем Орехов
Будь в курсе, Ваш КПД.

Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду в такому його елементі як правова визначеність.Рішення районного суду було  ухвалено 24 листопада 2015 року. Лише у липні 2016 року один з  відповідачів звернувся до апеляційного суду з апеляційною скаргою.
 Ухвалою апеляційного суду м. Києва від 8 вересня 2016 року у відкритті  апеляційного провадження за апеляційною скаргою ТОВ «Бритиш Моторс  Україна» на рішення суду першої інстанції відмовлено.

Колегія суддів КЦС у складі Верховного Суду погодилась з таким висновком апеляційного суду, зазначивши таке.
 Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що  набрало законної сили, є порушенням вимог ст. 6 Конвенції про захист  прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду  в такому його елементі як правова визначеність.

Апеляційний  суд дійшов правильного висновку про те, що заявником подана апеляційна  скарга після значного пропущення процесуального строку апеляційного  оскарження рішення суду першої інстанції, а порушене ним клопотання про  поновлення цього строку із зазначенням підстав для його поновлення суд  обґрунтовано визнав неповажним, оскільки ТОВ «Бритиш Моторс Україна»  своєчасно отримувало копію оскаржуваного судового рішення, що  підтверджується відповідними доказами та представник товариства завчасно  ознайомлювався з матеріалами справи.

Прецедентна практика  Європейського суду з прав людини щодо застосування статті 6 Конвенції  про захист прав людини і основоположних свобод визнає, що доступ до суду  не є абсолютним і національним законодавством може обмежуватись,  зокрема для дотримання правил судової процедури і це не є порушенням  права на справедливий суд (рішення у справі «Станков проти Болгарії» від  12 липня 2007 року).

При цьому легітимна мета обмеження прав  дотримана, права заявника не порушені, оскільки він з іншим клопотанням  про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження судового  рішення суду першої інстанції, навівши поважні підстави для його  поновлення, до апеляційного суду не звернувся, знав про ухвалене судове  рішення, отримавши відповідне судове рішення завчасно.

Детальніше з постановою суду можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72243725

Рубрика: Спрашивали – отвечаем

Вопрос: «Добрый день. Пишу Вам по следующей проблеме, в надежде получить ответ.

На данный момент имеем кредит, выданный Фидо банком, и все это время платим ежемесячный взнос на реквизиты НБУ, которые нам предоставили. Как можно узнать состояние кредита, сколько осталось платить? И вообще как обстоят дела по кредиту. Кредит был валютным, но до ликвидации мы подписали с банком договор реструктуризации, при этом часть суммы подлежала списанию, осталось ли все это в силе? Огромное спасибо, за ответ.»

Ответ: «Состояние задолженности по кредиту можно узнать в колл-центре банка в телефонном режиме или подать письменный запрос в банк. Контакты ПУАТ «ФІДОБАНК»  (044) 593-00-47; (044) 593-00-00

Адрес для переписки: 04071  м. Київ, вул. Воздвиженська, 58 (2,3,6 поверхи).

Для того, чтобы ответь на вопрос о том, действуют ли условия реструктуризации, нам необходимо  ознакомиться с условиями подписанных Вами договоров.

По общему правилу при процедуре ликвидации условия выполнения обязательств по договорам не меняются. В любом случае, если сроки погашения Вами кредита по действующим договорам превышают сроки ликвидации Банка, права требования по Вашему кредиту будет выставлен на публичные торги.Вы можете прислать нам номер Вашего кредитного договора, и мы включим его в наш мониторинг. Как только объявление по вашему кредиту появиться на сайте Фонда или «Прозоро» мы свяжемся с Вами и предоставим полный объём информации для правильных дальнейших действий.»

Будь в курсе, Ваш КПД.

https://www.facebook.com/pg/kpdlawfirm/posts/?ref=page_internal

Как снять арест исполнительной службы по кредитным решениям

 "Три варианта снятия ареста:

1. Договорится с банком, что бы  последний подал заявление в исполнительную службу о закрытии  исполнительного производства, снятия арестов и забрал исполнительный  лист. При этом варианте, должник должен будет ещё уплатить в  исполнительную службу исполнительный сбор в размере 10% от суммы долга;

 2. Полностью исполнить решение, т.е. погасить долг перед банком и  уплатить исполнительный сбор (10% от долга) в исполнительную службу.

 3. Отменить решение (при этом не обязательно выигрывать дело, например  отменить заочное решение на основании которого был наложен арест).  Исполнительный сбор платить не надо.

При отсутствии, возможности  снять арест согласно первым двум вышеприведённым вариантом, и  необходимости лишится ареста, следует воспользоваться вариантом с  отменой решения. Для этого во-первых надо отменить решение и в  дальнейшем подать заявление в исполнительную службу о снятии ареста. В  случаи отказа исполнительной – обращаться с жалобой в суд который выдал  исполнительный лист с требованием снять арест.

Примеры двух жалоб: http://protokol.com.ua/ru/izbavlenie_dolgnika_ot_kreditnih_arestov_ispolnitelnoy_slugbi_po_kreditnim...

Рада ухвалила закон про кредитний реєстр НБУ

Верховна Рада ухвалила закон про створення і впровадження кредитного  реєстру Національного банку України і вдосконалення процесів управління  кредитними реєстрами банків.

"За" проголосувало 226 депутатів.

Як зазначається, закон  №7114-д є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Проектом передбачена передача до Кредитного реєстру інформації по  кредитах, заборгованість за якими становить більше 100 мінімальних  заробітних плат.

Відтепер НБУ має надавати банкам інформацію з Кредитного  реєстру, що становить банківську таємницю, визначену законом "Про банки і  банківську діяльність".

Економічна правда

https://www.epravda.com.ua/news/2018/02/6/633804/

УВАГА! З 1 лютого 2018 р. права вимоги за кредитами фізичних осіб у всіх неплатоспроможних банках виставляються на індивідуальний продаж на голландські аукціони.

ПРЕС-РЕЛІЗ

З першого лютого права вимоги за кредитами фізичних осіб у всіх  неплатоспроможних банках виставляються на індивідуальний продаж на  голландські аукціони. Відповідне рішення прийнято виконавчою дирекцією  Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у грудні 2017 року. Усі  аукціони, як і раніше, відбуватимуться у системі ProZorro.Продажі.

Права вимоги за кредитами фізичних осіб, умови реалізації яких були  визначені Фондом раніше (до 01.02.2018), завершать затверджений для них  цикл індивідуального продажу за моделлю англійських аукціонів. Якщо  покупця не буде знайдено – наступного разу вони вже виставлятимуться на голландські аукціони.

Кожен непроданий кредит ще раз проторгується індивідуально, але вже  за голландською моделлю (початкова ціна продажу – 100% від загальної  заборгованості; упродовж одного дня ціна автоматично та покроково  максимально може знизитись до 20%). Далі з непроданих активів  формуватимуться пули.

Як відомо, з осені 2017 року на голландські аукціони виставляються  права вимоги за іпотечними кредитами фізичних осіб таких банків як ПАТ  «КБ «НАДРА», «АТ «ДЕЛЬТА БАНК», АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» та ПУАТ  «ФІДОБАНК». Нова модель торгів уже показала свою ефективність. Так,  майже за три місяці на голландський аукціон у системі ProZorro.Продажі  було виставлено на торги майже 1,8 тисяч іпотечних кредитів фізичних  осіб. Майже 20% з них було продано уже у ході перших торгів. При цьому  ціна продажу склала 88,5 млн грн, або 28% від початкової вартості у  319,5 млн грн, що є досить високим рівнем конверсії (співвідношення  загальної суми заборгованості до ціни продажу).      

Нагадаємо, інформація про виставлені на продаж лоти  оприлюднюватиметься на інформаційних ресурсах Фонду та системи  ProZorro.Продажі в мережі Internet. Крім того, відповідні  листи-повідомлення, де вказуватимуться дата, час торгів та початкова  ціна, будуть надіслані на поштові адреси, які позичальники зазначали при  укладанні договорів. Ще одне джерело отримання інформації – гаряча  лінія Фонду гарантування вкладів – 0-800-308-108, 044-333-36-55.

Детальну інформацію про голландський аукціон, найпоширеніші питання  та відповіді, а також опис цієї моделі аукціону можна знайти за посиланням.http://www.fg.gov.ua/news/33316-z-pershoho-liutoho-prava-vymohy-za-vsima-kredytamy-fizychnykh-osib-f...