Записи

Записи

Фонд гарантування виставляє на продаж права вимоги за майже 40 тисячами непрацюючих іпотечних кредитів фізосіб

ПРЕС-РЕЛІЗ ФОНДУ від 28.11.2017

Упродовж найближчих 10-12 місяців Фонд гарантування вкладів фізичних  осіб виставить на продаж, у тому числі на голландський аукціон,  права  вимоги за майже 20 тис. непрацюючих кредитів фізосіб із балансовою  заборгованістю майже 36 млрд грн. Це більше половини загального  іпотечного портфелю банків, що ліквідуються (як за сумою, так і за  кількістю). Крім того, ще понад 19,5 тис. кредитів із заборгованістю  майже 32 млрд грн (47 % за сумою заборгованості та 49 % за кількістю),  які перебувають в заставі НБУ, будуть виставлені на аукціон після  узгодження умов продажу з Нацбанком. Про це розповіла Світлана Рекрут,  заступник директора-розпорядника Фонду гарантування, під час  прес-брифінгу.

«Загальний портфель іпотеки у неплатоспроможних банках становить 40  тисяч кредитів, заборгованість за якими складає 68 млрд грн. При цьому,  обслуговується тільки 2% з них. Більшість позичальників помилково  вважають, що якщо банк визнається неплатоспроможним, то повертати борги  непотрібно. У той час як насправді погашення кредитів – це одне із  основних джерел коштів для розрахунку із кредиторами банків. І  позичальники просто повинні усвідомити, що повернути борги у будь-якому  випадку доведеться, якщо не банку, то новому кредиторові, який придбає  права вимоги за кредитом у ході відкритих торгів», – сказала Світлана  Рекрут.

Так, права вимоги за іпотечними кредитами фізосіб банків, термін  ліквідації яких добігає кінця, а також ПАТ «КБ «НАДРА», «АТ «ДЕЛЬТА  БАНК», АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» та ПУАТ «ФІДОБАНК» – будуть  виставлені на продаж на умовах голландського аукціону. Окрім того,  іпотечні кредити усіх решти банків, які починали торгуватися з номіналу  за «класичною моделлю» та початкова ціна реалізації яких впала нижче 30%  від номіналу – також виставлятимуться на продаж на голландські  аукціони. При цьому на індивідуальний продаж права вимоги  виставлятимуться лише один раз. Наступного разу активи торгуватимуться  уже у складі пулів.

Повністю перевести продаж прав вимоги за іпотечними кредитами  фізичних осіб на голландську систему Фонд планує з початку наступного  року.

Інформація про виставлені на продаж лоти буде оприлюднена на інформаційних ресурсах Фонду  та системи ProZorro.Продажі в мережі Internet. За номером власного  кредитного договору позичальник зможе дізнатися, чи виставлено на продаж  права вимоги за його кредитом. Крім того, відповідні  листи-повідомлення, де вказуватимуться дата, час торгів та початкова  ціна, будуть надіслані на поштові адреси, які позичальники зазначали при  укладанні договорів. Ще одне джерело отримання інформації – гаряча  лінія Фонду гарантування вкладів – 0-800-308-108, 044-333-36-55.

Торгівельні майданчики, які підключені до системи ProZorro.Продажі,  надаватимуть професійні консультації потенційним покупцям та  супроводжуватимуть у процесі продажу.

Довідково: Майже 90% іпотечних кредитів фізосіб номіновані в  іноземній валюті. Через девальвацію гривні заборгованість «на папері»  зросла майже у п’ять разів. Адже потрібно розуміти, що 95% з них були  видані до 2009 року, коли курс долара США був 5 грн.

Кредити у зоні АТО та на окупованій території в Криму за сумою  заборгованості складають майже 15 %, а за кількістю майже 17% загального  портфелю банків.

Презентація "ІПОТЕЧНІ КРЕДИТИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ"

Презентація "ЗАПУСК ЄДИНОГО РЕЄСТРУ АКТИВІВ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ"

Внимание! Готовится сюжет по ICTV о пострадавших от банковского беспредела.


Кто готов стать героем сюжета и рассказать свою историю?
Контактные данные для прессы присылайте на moderator@pravdyvakraina.org с краткой информацией о Вашей ситуации.

Или напишите журналисту- https://www.facebook.com/anni.tiamo?fref=gc&dti=499631383482311&hc_location=ufi

(  Anni Tiamo - Напишіть будь ласка Вашу історію і контакти в Особисте повідомлення. Я той журналіст який знімає фільм). Спасибі)

Киев, Укрсибб, валютный кредит - история конфликта

Рейдерське захоплення в Києві на Позняках 10.11.17

Виселяють людей колектора без суду і без виконавчої служби. Рейдерське захоплення в Києві на Позняках 10 листопада 2017 року.

В п’ятницю, 10.11.2017, близько 10:50 надійшла інформація від  позичальниці про те, що до неї в квартиру вламуються та ломають двері  невідомі, що представились як представники колекторської компанії  “Кей-Колект”. Одразу ж на вказану адресу виїхали активісти ГО “Група  Взаємодопомога” але на місці колекторів не було, були присутні лише  представники поліції.

Активісти, традиційно зробили фото з місця події:

Відео 1 частина:

Відео 2 частина:

Але на цьому пригода не закінчилась, бо вже о 16:00 того ж дня, після  того як активісти вже роз’їхались по домівках, колектори знову завітали  до квартири позичальниці з більш рішучими намірами. О 16:45 рейдери  зламали замки, вибили двері та увірвались до квартири. Після приїзду  Взаємодопомоги сталось декілька сутичок з колекторами та була викликана  поліція, але оперативна група відповіла що не будуть приїжжати бо в них є  багато інших справ…

Відео 3 частина:

Відео 4 частина:
Тільки  о 20:45 активістам вдалося відстояти житло позичальниці та здихатись  рейдерів, у якиї не було ніяких законних підстав для здійснення  захоплення майна.

Хочемо подякувати всім хто приїхав допомогти людині, і хочу сказати  що ви всі великі молодці і ми вами пишаємося і поважаємо за те що ви  боретьсь за себе. Ми віримо в те, що ми можемо боротися разом і  перемагати. Тому ніколи не здавайтесь і завжди боріться і будете  переможцями.

Побили та виштовхали на вулицю: у Борисполі мати з дітьми опинились надворі. Відео

День бориспільки Лариси Шеляг розпочався немов страшний сон: о  10-й ранку жінка разом із дітьми опинилася надворі – без одягу, без  пояснень та ще й із синцями.

Шестеро невідомих вдерлися до квартири і, за словами жінки, побили її  та дітей. Після чого чоловіки випхали сім’ю надвір. Кривдників жінка  бачила вперше. Про причину такої поведінки може лише здогадуватися.

Детальніше дивіться у відеосюжеті.  

Банкрутство фізосіб: проект закону внесено до порядку денного ВРУ на 9 листопада 2017 р.

Украинцам хотят разрешить банкротство: что нужно знать о законопроекте                                     Вчера, 07:16                                                      Просмотров: 10139                                            
           
             
                                     

13
                   
                                                                               
           
                             
                   

                       

Депутаты намерены запретить должникам покупать жилье и покидать страну  

                                                                                                                                                      Фото: redolg.ru                                                          
 
                                                                   

Нардепы озаботились возвратом любых  долгов рядовых украинцев через банкротство. Подобная инициатива уже  больше двух лет лежит в Верховной Раде, но на этой неделе нардепы внесли ее в повестку дня. "Сегодня" проанализировала законопроект и узнала, как в будущем можно будет избавиться от неподъемных долгов.

Перерасчет

По новым правилам признать человека банкротом сможет Хозяйственный  суд. Для этого нужно, чтобы его задолженность (перед банком, другим  человеком) составляла не меньше 100 минзарплат (на сегодняшний день —  320 тыс. грн) и на два месяца превышала сроки, оговоренные с кредитором.  Если у человека долг превышает 300 минзарплат (почти миллион гривен),  то он обязан обратиться в суд, иначе в реструктуризации долга ему  откажут. Сам процесс перерасчета начинается после подготовительного  заседания суда.

Санкции

Однако суд может отказать в перерасчете, если у должника есть  непогашенная судимость за экономические преступления. Препятствием  станет также и тот факт, если украинца уже объявляли банкротом в течение  предыдущих пяти лет. Даже если банкроту разрешат пересчитать долг, его  ожидают достаточно жесткие санкции. Например, он обязан каждый раз  сообщать кредиторам о существенных изменениях своего имущества. Не  сможет он без разрешения суда покупать недвижимость, ценные бумаги  дороже 10 минзарплат (32 тыс. грн) и регистрировать новые предприятия.  Наконец, кредитор может запретить распоряжаться должнику своей  недвижимостью и покидать страну.

Эксперты

По мнению экономиста Ивана Никитченко, в Украине давно нужно решить вопрос проблемных займов физлиц.

"Сколько в нашей стране таких людей, оценить сложно. По разным оценкам, уровень закредитованности населения —  около 10%. Принятие закона о банкротстве физлиц — нормальная практика в  развитых странах. Украине нужен такой механизм, и много лет ведутся  разговоры об этом, но дальше дискуссии дела не заходят. Такая процедура  имеет плюсы для обеих сторон. Для человека это шанс начать все сначала,  списав долги. Для банка — возможность убрать с баланса дела, по которым  нет платежей", — говорит Никитченко.

Финансовый эксперт Игорь Шевченко обращает внимание, что планом  реструктуризации будет заниматься специальный человек — арбитражный  управляющий, которого будут назначать кредиторы. По его мнению, это  свидетельствует о том, что закон прописан в пользу кредиторов и  направлен на то, чтобы они вернули долг.

"Назначение арбитражного управляющего не зависит от должника, и это  правильно — потерпевшими считаются именно кредиторы. Но  заемщику-банкроту такое назначение тоже выгоднее, чем если это будет  арбитражный совет из нескольких лиц. Заемщик имеет такое же право, как и  кредиторы работать с управляющим, предлагать свои варианты и сроки  реструктуризации долга, которые он считает реализуемыми", — анализирует  Шевченко.

В самой Верховной Раде инициативу считают хорошей и своевременной  из-за сложностей в экономическом положении украинцев и считают, что  голоса на нее вполне могут найтись уже на этой неделе.

Посредник между судом, должником и кредитором

Существенная роль в законопроекте отведена именно арбитражному  управляющему, который будет составлять план реструктуризации долга и  вести его до полной выплаты. Этим человеком может стать любой украинец с  экономическим или юридическим образованием и опытом работы не меньше  трех лет.

"По-простому, арбитражный управляющий — это посредник между судом,  должником и кредиторами. Можно считать, что это суд на месте у должника.  Например, суд не может ходить на работу или домой к должнику и  разбираться с его делом. Для этого он ставит своего представителя,  который и выполняет публичную функцию, — рассказал нам арбитражный  управляющий Евгений Гаврилюк, — На мой взгляд, принятие закона — хорошая  идея. Физлица должны иметь право на статус банкрота и перерасчет долга,  как это делается, например, в США. Сидеть многие годы с долгами и  бояться исков и роста пени — это не выход".

https://ukr.segodnya.ua/economics/finance/rada-mozhet-razreshit-ukraincam-bankrotstvo--1069900.html

Постанова ВСУ від 13.09.2017:факт відсутності обов’язкового попереднього дозволу органу опіки та піклування на укладення оспорюваного правочину НЕ Є БЕЗУМОВНОЮ ПІДСТАВОЮ для визнання його недійсним

http://zib.com.ua/ua/130491-pravochin_bez_dozvolu_organu_opiki_mozhliviy_-_vsu.html


Прокуратура Київської області викрила та знешкодила організовану злочинну групу «колекторів», яка погрожуючи та залякуючи потерпілих гвалтуваннями, фізичними розправами та катуванням, вимагала в них гроші (10.10.17)

Прокуратура Київської області викрила та знешкодила організовану  злочинну групу «колекторів», яка погрожуючи та залякуючи потерпілих  гвалтуваннями, фізичними розправами та катуванням,  вимагала в них гроші  (ФОТО)

   

У  вівторок, 10 жовтня, прокуратурою Київської області за тісної взаємодії  з ГУ БКОЗ СБ України та СУ ГУ НП в Київській області знешкодила  організовану злочинну групу "колекторів", яка створюючи видимість  законних дій, займалась вимаганням грошових коштів у громадян Київської  області, м. Києва та інших областей України.

   

Так  звані «колектори» телефонували потерпілим та повідомляли, що якщо  останні не сплатять їм кошти, то вони згвалтують близьких, відріжуть  пальці, знівечать обличчя тощо.

Зловмисники, щоб незаконно збагатитися, погрожували фізичною розправою навіть педагогічним колективам шкіл та підривом будівлі, з метою спонукання останніх до сплати грошових коштів.

   

Протягом поточного року зловмисники «заробили» 7 млн грн.

На даний час проводяться невідкладні слідчі дії.

Триває досудове розслідування за ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України.

Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Прес-служба

прокуратури Київської області

10.1017."Якщо у людини немає позики, тоді слід на неї оформити кредит» - саме за таким принципом діяв керівник районної філії одного з ведучих українських банків, оформляючи на громадян без їх згоди кредити.

«Якщо у людини немає позики, тоді слід на неї оформити кредит» - саме за таким принципом діяв керівник районної філії одного з ведучих українських банків, оформляючи на громадян без їх згоди кредити.

До Білопільського відділення поліції з ідентичними заявами звернулись кілька місцевих жителів. Громадяни стверджували, що на їх адреси почали надходити повідомлення від одного з ведучих банків з вимогою сплатити прострочені платежі по взятих кредитах, яких насправді вони ніколи не оформлювали, і грошей саме в цьому банку в позику не брали.

За заявами громадян поліція розпочала перевірки, і з‘ясувалось, що до оформлення неіснуючих насправді угод «доклав руку» 32-річний місцевий житель, котрий на той час обіймав посаду керівника місцевого відділення банку. Чоловік в силу службових повноважень мав доступ до зарплатних проектів громадян (до слова зарплатний проект – оформлення наряду з «зарплатною» карткою ще й кредитної).

«Підробляючи підписи клієнтів, без їхнього відома підозрюваний формував на них кредитні справи та знімав гроші, погашаючи тільки відсотки за кредит, коментує ситуацію старший слідчий Білопільського Відділу поліції Сергій Бережний. – Таким чином, протягом минулого року та червня нинішнього він відкрив кредитні лінії на 13 осіб без їхнього відома, встановивши кредитний ліміт від 900 грн до 39 тис. грн. І в цілому збагатився на 220 тисяч гривень».

Нині щодо підозрюваного відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах). Сам чоловік, розуміючи «масштаб» своїх дій, співпрацює зі слідством, судом йому обрано запобіжний захід у вигляду «домашнього арешту».
Зловмисникові загрожує до 8 років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. Чоловіку також доведеться сплатити банківській установі, чий імідж потерпів від його дій, ще й чималі збитки, оскільки банк повністю відшкодував потерпілим їх фінансові втрати, щоб відновити своє добре ім‘я в очах пересічних громадян.

Відділ комунікації
поліції Сумської області

Интересная кредитная история

"При этом ни один документ о выдаче денежных средств не заполняется, а  все необходимые сопроводительные квитанции подписываются исключительно  работниками банка.""
"Никому до сих пор в голову не приходило  сравнить сумму стоимости ипотечного договора, зачастую выданного в  иностранной валюте, и стоимостью самой недвижимости, прописанной в  договоре покупки-продажи. Каково же было наше удивление, когда мы  обнаружили, что сумма, указанная в этом документе на порядок меньше той,  которая указана в договоре ипотеки."
http://samza.dp.ua/news/767-2017-07-06-15-15-46.html